بهترین مکمل برای حجم

بهترین مکمل برای حجم - فواید کراتین در بدنسازی

بهترین مکمل برای حجم چیست؟ منظور از دوره حجم زمانی است که حجم و وزن برای ورزشکار اولویت بیشتری نسبت به تفکیک عضله دارد و در این دوره درصد چربی بدن اهمیت چندانی ندارد.

تمامی مکمل ها به حجم عضله و عضله سازی کمک میکنند ولی بعضی از مکمل ها مانند ( کربو و گینر و مس ) جزو مکمل های پر کاربورد و دارای اهمیت هستند و ورزشکاران به آن ها توجه بسیاری دارند و مکمل های پر مصرف در دوره حجم به حساب می آیند.

پروتئین کربو و یا همان گینر و مس به دلیل درصد بالای کربوهیدراتی که دارند حجم و وزن بیشتری نسبت به سایر پروتئینها مانند وی 100% و وی ایزوله دارند.

البته امروزه کمپانی های مکمل سازی مکمل های گوناگونی تولید کرده اند که در دوره حجم کاربرد بسیاری دارند مانند مثال ( کلیر ماسل ) که توسط کمپانی ماسل تچ ( ماسل تک ) تولید شده است

این محصول تاثیر به سزایی در افزایش حجم و قدرت درد.

بهترین مکمل برای حجم

نکته قابل اهمیت در دوره حجم یک برنامه غذایی مناسب با تیپ بدنی فرد میباشد و مکمل های بدنسازی همان طور که از اسمشان پیداست در کنار تغذیه مناسب تاثیر خود را نشان خواهند داد و به تنهایی نباید انتظار چندانی از آنها داشت.

در بعضی از موارد در بین ورزشکاران دیده میشود که فرد با مصرف یک وی دو کیلویی هفت کیلو وزن میگیرد و خوشحال از این که مکمل بسیار با کیفیت مصرف کرده است و از نتیجه آن کاملا راضی میباشد در صورتی که مکملی مانند وی 100% نباید وزن چندانی بدهد و بیشتر به تقویت عضله و رشد عضله کمک میکند و نقش سوخت رسانی به عضله را دارد.

چنان چه با چنین موردی رو به رو شده اید به سلامت آن مکمل شک کنید و از مصرف آن خودداری کنید و این مکمل یک مکمل کاملا بی کیفیت و تقلبی میباشد.

یکی دیگر از مکمل های دارای اهمیت و پر مصرف در دوره حجم کراتین می باشد که نقش به سزایی در افزایش وزن و قدرت و حجم و استقامت ایفا میکند. که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم و با کاربردهای آن بیشتر آشنا میشویم.

نکته مهم:

مصرف کراتین به صورت خدسرانه میتواند عوارض بسیاری در پی داشته باشد و حتما باید تجویز آن توسط یک مربی با تجربه و یا دکتر تغذیه صورت گیرد.

تماس درواتساپ