آرژنین چیست؟

فواید گلوتامین

آرژنین

Mokamel
Badansazi 20

 

آرژنین چیست؟

آرژنین یکی از بیست اسید آمینه‌ٔ اصلی در بدن انسان است که البته نوعی اسید آمینه نیمه ضروری به شمار می‌رود. آرژنین باعث خنثی شدن رادیکال های آزاد شده و با این عمل از روند تخریب پوست و اندام ها جلوگیری میکند و از طرفی دیگر باعث تقویت سیستم ایمنی و افزایش استقامت بدنی نیز می‌گردد.

بررسی فواید آرژنین

کاهش ریسک بیماری‌های قلبی، گسترش و بهبود سیستم ایمنی بدن، کاهش زمان ترمیم زخم و جراحات، بهبود بافت‌های آسیب دیده، افزایش توده و حجم عضلانی، کمک به کاهش فشار خون و غیره بخشی از فواید آرژنین بشمار میرود.

آرژنین در هنگام سرماخوردگی و یا در زمان هایی که تحت استرس هستید کمک زیادی به شما خواهد کرد.

ال آرژنین چیست و چه فوایدی دارد؟ آرژنین یکی از شاخه های آمینو اسیدها است که در مواد غذایی طبیعی نیز وجود دارد و به صورت مکمل غذایی هم تولید میشود که این نیز مورد توجه ورزشکاران قرار گرفته است

یکی از کارهای آرژنین تولید اکسید نیتریک است که باعث بالا بردن گردش خون و بیشتر شدن خاصیت ارتجاعی رگها میشود و پزشکان مکمل آرژنین را برای بیمارانی که دچار گرفتگی رگ ها و یا فشار خون بالا دارند تجویز میکنند.

یکی از فواید آرژنین تقویت قوای جنسی در آقایان است و همان طور که پیش از این به آن اشاره کرده بودیم آرژنین گردش خون را بالا میبرد و باعث افزایش خون رسانی به تمام اندام های بدن میشود.

آرژنین با بالا بردن گردش خون در پوست سر باعث سرعت بخشیدن به سوخت رسانی و رساندن بیشتر مواد مغذی و ویتامین ها به ریشه مو میشود و موجب تقویت موهای سر میشود.

یکی دیگر از فواید آرژنین که میتوان به آن اشاره کرد موجب بیشتر آزاد شدن هورمون رشد در بدن انسان میشود که این امر باعث افزایش استقامت و قدرت و حجم عضلات میشود و سیستم دفاعی بدن را تقویت میکند و سرعت متابولیسم را در بدن زیاد میکند.

تماس درواتساپ